PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33343}

Niebezpieczny umysł

Confessions of a Dangerous Mind
6,8 26 120
ocen
6,8 10 1 26120
6,8 12
ocen krytyków
Niebezpieczny umysł
powrót do forum filmu Niebezpieczny umysł

Dawno się tak nie wynudziłem... Poza dobrą obsadą, nie ma w tym filmie nic godnego uwagi. Zamiast go oglądać polecam przeczytanie recenzji - zaoszczędzicie ponad 90 minut.

ocenił(a) film na 9
Valmont

Masz racje, nie wybuchają głowy, krew nie leje się litrami, nie spadają bomby i nie ma wspaniałego bohatera który w pojedynkę wykańcza armię Vietkongu (Rambo któremu dałeś 8/10). Nuda straszna, strata czasu.

erde

Dokładnie tak! "John Rambo" oceniłem na 8, ponieważ jest to film utrzymany w konwencji wcześniejszych części, do których mam sentyment. Co do scen - no niestety tak zachowuje się ludzkie ciało po wejściu na minę, czy postrzeleniu z broni artyleryjskiej.
Wracając do głównego tematu, w filmie "Niebezpieczny umysł" nie dzieje się zupełnie nic. Faktycznie jest to dramat. Natomiast to, że jest to jak wynika z opisu "fikcyjna biografia" - to jest już szczyt głupoty. Znam z naszej polskiej, szarej rzeczywistości takie "fikcyjne biografie" i mam ich dosyć. Tyle, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Valmont

Mylisz się. Nie można nazwać tego fikcyjną biografią. W swojej autobiograficznej książce "Confessions of a Dangerous Mind" wydanej w 1984, Chuck Barris stwierdził, że pracował dla CIA. W wywiadach ani tego nie potwierdza, ani nie zaprzecza... Poczytaj wiki... Co do filmu, oglądałem go pierwszy raz w wieku 14 lat. Wyłączyłem w połowie, z nudów. Jakieś 2-3 lata później obejrzałem raz jeszcze i stwierdziłem, że jest genialny. Teraz jest bez wątpienia jednym z lepszych filmów, jakie widziałem.

ocenił(a) film na 4
Valmont

Mnie film też nie zachwycił. Oczywiście na forum powinno się podać argumenty, by uniknąć ripost typu: nie dorosłeś do tego filmu, jak Ci się podoba film "X" to nie mamy o czym rozmawiać itd.
Powiem więc tak: Dobre filmy mnie połykają, na kilkadziesiąt minut jestem w środku. Ten film oglądałem, ale nie czułem. Co mi po dobrych aktorach, historii, gdy film nie wywołuje emocji czy refleksji.

Dodam jeszcze niepokornie, że według mnie Sam Rockwell przeszarżował postać Chucka.

ocenił(a) film na 2
Valmont

nie wiem jakim cudem wytrwałem do końca tego filmu jak dla mnie słaby , strasznie sie zawiodłem nie polecam !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones