PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33343}

Niebezpieczny umysł

Confessions of a Dangerous Mind
6,8 26 120
ocen
6,8 10 1 26120
6,8 12
ocen krytyków
Niebezpieczny umysł
powrót do forum filmu Niebezpieczny umysł

Muszę przyznać, że George Clooney jako reżyser wypada naprawdę świetnie. To już drugi po "Good Night and Good Luck" film tego artysty jaki widziałem i od strony technicznej naprawdę nie jestem w stanie się do niczego przyczepić - dobór aktorów doskonały, plany zdjęciowe przepiękne, każda scena wyreżyserowana i dopieszczona do perfekcji, zdjęcia kapitalne ale niestety jak dla mnie treść jest bardzo mdła i tak naprawdę jest to film o niczym. Być może humor zawarty w filmie do mnie nie trafia a "przygody" głównego bohatera mało interesujące ale film pozostawił po sobie uczucie "nienasycenia". Do tego sama postać Chuck Barris'a jest bardzo żałosna a kreowana jest na "biednego i błądzącego w życiu karierowicza". Ja najzwyczajniej w świecie nie kupuję tego. Szkoda bo realizacja jest naprawdę profesjonalna i widowiskowa. Gdybym miał porównywać do następnego, nakręconego trzy lata później filmu Clooney'a "Good Night and Good Luck " to powiedziałbym, że istnieje przeogromna przepaść pomiędzy tymi dwoma produkcjami na korzyść oczywiście "Good Night and Good Luck".
Jak dla mnie 6/10 i wyżej nie da rady.

ocenił(a) film na 5
tomash74

Super opinia, zgadza się z moją całkowicie.
To się oglądało dobrze, naprawdę wizualnie porządna robota. Gra aktorska na plus, mnóstwo znanych aktorów wpasowanych idealnie, nikt się tu z nikim nie gryzie, a wiele cameo dodaje uroku.
Tylko sama fabuła kuleje - albo może akurat do mnie nie przemawia zbytnio. Pod tym katem film mnie nawet zmęczył trochę, dlatego musze wystawić niską ocenę. Skreślać scenarzysty nie mogę, Adaptacja i Być jak John M. przypadły mi do gustu o wiele bardziej.
Zapewne tym razem po prostu to nie jest historia dla mnie
5/10

ocenił(a) film na 10
tomash74

to zaden zarzut ze film jest o niczym.. nie kazdy film musi miec moral w stylu "wojna jest bezsensowna" albo "ratujmy delfiny"..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones