PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33343}

Niebezpieczny umysł

Confessions of a Dangerous Mind
6,8 26 119
ocen
6,8 10 1 26119
6,8 12
ocen krytyków
Niebezpieczny umysł
powrót do forum filmu Niebezpieczny umysł

SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER!



Nurtuje mnie pewna sprawa dotycząca tego filmu, a mianowicie co dokładnie wydarzyło się w domu Chucka w momencie gdy postanawia zerwać z pracą dla CIA? Dokładnie chodzi o scenę gdy agent Bird siedzi u niego z nogami zamoczonymi w basenie i wyjawia mu szczegóły jego przeszłości o których nie miał pojęcia. Chuck celuje w niego pistoletem z tłumikiem i nagle Bird zaczyna krwawić. Skąd ta plama krwi w wodzie? Co się dzieje z Birdem?
Nie mogę zrozumieć tej sceny... Gdyby ktoś był tak miły i mi ją wytłumaczył, byłabym wdzięczna :).
Z góry dziękuję.

ocenił(a) film na 8
violet_duck

Mówi o tym Julia: " Birda prawie spaprałam, nie zlecaj roboty, którą powinieneś wykonać sam"
- czyli Bird już "trafiony"(przez wysłannika Julii) przyszedł do Chucka(o którym myślał, że to on jest kretem) ale na "łożu(basenie) śmierci" zorientował się, że się mylił.
PZDR :)

ocenił(a) film na 5
hubert_s

uff kurde, a już myślałem że Byrd zmarł na biegunkę... ta plama w basenie!
A tak serio to wydaje mi się, że masz rację choć trochę ta scena jest dziwna

ocenił(a) film na 8
violet_duck

Scena ma znaczenie symboliczne. Świetnie obrazuje zatarcie się w umyśle bohatera granicy między rzeczywistością a iluzją- sam w tym momencie nie wie, czy zabawa w zabójcę to prawda, czy wytwór jego wyobraźni. Byrd przywołuje fakty z dzieciństwa Chucka, które on sam zdołał wyprzeć- można powiedzieć, że Byrd był jego wyimaginowanym auto-terapeutą. Nie bez kozery tytuł filmu nawiązuje do "Pięknego umysłu", merytorycznie zaś film robi to w dużo bardziej subtelny sposób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones